| Length | 50 m |
| Features | For garment printing |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | Golden |
| Surface Finish | roll |
| Weight | 6kg par 25mtr |
| Temperature | 170 degree Celsius |
| GSM | 120 MICRON |
| Usage/Application | For t-shirts printing |
| Brand Name | Color Print India |
| Model | ITB-4B0D28B2 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Noida |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Length | 50 m |
| Features | For garment printing |
| Packaging Type | Roll |
| Pattern | Plain |
| Color | Golden |
| Surface Finish | roll |
| Weight | 6kg par 25mtr |
| Temperature | 170 degree Celsius |
| GSM | 120 MICRON |
| Usage/Application | For t-shirts printing |