| Power Consumption | 7.5 hp |
| Capacity | 50 kg/hr |
| Snacks Type | Sewai |
| Frequency | 50hz |
| Dai Size | 6.5" |
| Machine Type | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Micro Industries |
| Model | ITB-8348A510 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Noida |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Power Consumption | 7.5 hp |
| Capacity | 50 kg/hr |
| Snacks Type | Sewai |
| Frequency | 50hz |
| Dai Size | 6.5" |
| Machine Type | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |