| Power | 1000 W |
| Size/Dimension | 356 x 356 x 506 mm |
| Air Flow | 180M3 / H |
| Tank Capacity | 12 Ltr |
| Voltage | 220 V |
| Weight | 24 kg |
| Frequency | 50 HZ |
| Noise Level | 60 dB |
| Length Of The Cable | 10 Metre |
| Brand Name | Prapti Enterprises |
| Model | ITB-0B77BBC7 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Power | 1000 W |
| Size/Dimension | 356 x 356 x 506 mm |
| Air Flow | 180M3 / H |
| Tank Capacity | 12 Ltr |
| Voltage | 220 V |
| Weight | 24 kg |
| Frequency | 50 HZ |
| Noise Level | 60 dB |
| Length Of The Cable | 10 Metre |