| Power | 1000 W |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220 V |
| Air Flow Rate | 3.26 L/ Minute |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Hose Diameter | 32 mm |
| Mode Of Cooling | Circulating Air Cooling |
| Length Of The Cable | 18 Metre |
| Brand Name | Prapti Enterprises |
| Model | ITB-B2F95DDC |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Power | 1000 W |
| Warranty | 1 Year |
| Voltage | 220 V |
| Air Flow Rate | 3.26 L/ Minute |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Hose Diameter | 32 mm |
| Mode Of Cooling | Circulating Air Cooling |
| Length Of The Cable | 18 Metre |