| Size/Dimension | 630 x 550 x 970 mm |
| Type | Wet / Dry |
| Power | 2000 W |
| Voltage | 220 V - 240 V |
| Air Flow | 106 L/S |
| Vacuum | 2000 mm H20 |
| Cooling System | Recycle |
| Length Of The Cable | 7.2 Metre |
| Capacity | 60 Litre ( 2 Motor) |
| Brand Name | Prapti Enterprises |
| Model | ITB-5F460951 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Size/Dimension | 630 x 550 x 970 mm |
| Type | Wet / Dry |
| Power | 2000 W |
| Voltage | 220 V - 240 V |
| Air Flow | 106 L/S |
| Vacuum | 2000 mm H20 |
| Cooling System | Recycle |
| Length Of The Cable | 7.2 Metre |
| Capacity | 60 Litre ( 2 Motor) |