Features:
• Reliable operation
• Easy to operate
• Sturdy construction
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Driven Type | Electric |
| Capacity | 10-12 kg / hr |
| Main Motor Power | 1440 rpm |
| Specially Meant For Zero Cutting N Paper Cutting Pansupari Cutting With | as per your requirement |
| Brand | Deep supari cutting machine |
| Voltage | 220 to 230 |
| Frequency | 20 to 30 hz |
| Power Source | single phase 1440 rpm |
| Automation | semi automatic |
| Phase | 0.5 hp single phase |
| Power | 4-5 kW |
| Brand Name | Deep Enterprise |
| Model | ITB-7C1A7451 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Rajkot |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
Features:
• Reliable operation
• Easy to operate
• Sturdy construction
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Driven Type | Electric |
| Capacity | 10-12 kg / hr |
| Main Motor Power | 1440 rpm |
| Specially Meant For Zero Cutting N Paper Cutting Pansupari Cutting With | as per your requirement |
| Brand | Deep supari cutting machine |
| Voltage | 220 to 230 |
| Frequency | 20 to 30 hz |
| Power Source | single phase 1440 rpm |
| Automation | semi automatic |
| Phase | 0.5 hp single phase |
| Power | 4-5 kW |