| Type | F |
| Measuring Range | 0 - 1500 um |
| Accuracy | 3 % of reading |
| Resolution | 0.1 um |
| Minimum Measurement Area | 5 mm |
| Minimum Sample Thickness | 0.3 mm |
| Color | black |
| Power Supply | 2 X 1.5 AAA batteries |
| Brand Name | Sudershan Measuring and Engineering Private Limited |
| Model | ITB-35EF86D3 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Type | F |
| Measuring Range | 0 - 1500 um |
| Accuracy | 3 % of reading |
| Resolution | 0.1 um |
| Minimum Measurement Area | 5 mm |
| Minimum Sample Thickness | 0.3 mm |
| Color | black |
| Power Supply | 2 X 1.5 AAA batteries |