| Capacity | 300 kg/batch |
| Usage/Application | Plastic Industry |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 240 V |
| Electric Motor Power | 7.5kW |
| Size | 1350 x 1350 x 1450 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Texair Plastic Machinery |
| Model | ITB-0C035A6B |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Coimbatore |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Capacity | 300 kg/batch |
| Usage/Application | Plastic Industry |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 240 V |
| Electric Motor Power | 7.5kW |
| Size | 1350 x 1350 x 1450 mm |
| Country of Origin | Made in India |