| Size | 250 |
| Power | 30KvA |
| Voltage | 415 V |
| Condition Of Machine | New |
| Type | CNC GEAR HOBBING |
| Gear Width | 300 |
| Max Module | 6 |
| Table Hole | 60H7 |
| Wheel Diameter | 250 |
| Maximum Speed | 2000rpm |
| Brand Name | UCAM Private Limited |
| Model | ITB-D566B35B |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Size | 250 |
| Power | 30KvA |
| Voltage | 415 V |
| Condition Of Machine | New |
| Type | CNC GEAR HOBBING |
| Gear Width | 300 |
| Max Module | 6 |
| Table Hole | 60H7 |
| Wheel Diameter | 250 |
| Maximum Speed | 2000rpm |