| Dispensing Rate | 8 Cups/Min |
| Type | 4 Lane |
| Operation Mode | Automatic |
| Boiler Capacity | 2.60 Litre Insulated |
| Canister Capacity(Each) | 1.2 Kg |
| Power(Watt) | 1800 W |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand Name | V3S Intercontinental Private Limited |
| Model | ITB-FCBB61F3 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Dispensing Rate | 8 Cups/Min |
| Type | 4 Lane |
| Operation Mode | Automatic |
| Boiler Capacity | 2.60 Litre Insulated |
| Canister Capacity(Each) | 1.2 Kg |
| Power(Watt) | 1800 W |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |