| Drilling Diameter | 16 mm |
| Type of Drilling Machine | Pillar |
| Warranty | 6 months |
| Weight | 20 |
| Size | 23mm Tapered Drill Bit Can be used on this machine |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Yantralink Machine Tools |
| Model | ITB-57BA8E7D |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Drilling Diameter | 16 mm |
| Type of Drilling Machine | Pillar |
| Warranty | 6 months |
| Weight | 20 |
| Size | 23mm Tapered Drill Bit Can be used on this machine |
| Country of Origin | Made in India |