| Type of Drilling Machine | Radial |
| Hole Diameter | 0-25 mm, 25-50 mm |
| Drill Depth | 175-300 mm |
| Drilling Diameter | 25-50 mm |
| Automatic Grade | Semi Automatic |
| Power | 3 kw |
| Brand Name | Yantralink Machine Tools |
| Model | ITB-3EE0D4B4 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Type of Drilling Machine | Radial |
| Hole Diameter | 0-25 mm, 25-50 mm |
| Drill Depth | 175-300 mm |
| Drilling Diameter | 25-50 mm |
| Automatic Grade | Semi Automatic |
| Power | 3 kw |