| Capacity | 350 Kgs. |
| Machine Height | 1860 mm |
| Leg width in to in | 1030 mm |
| Leg width out to out | 1110 mm |
| Perrot working height | 2000 mm |
| Perrot closing height | 800 mm |
| Leg Length | 600 mm |
| Brand Name | Shree Ram Enterprise |
| Model | ITB-BE39B830 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | Is calculated at Checkout |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Yes |
| Capacity | 350 Kgs. |
| Machine Height | 1860 mm |
| Leg width in to in | 1030 mm |
| Leg width out to out | 1110 mm |
| Perrot working height | 2000 mm |
| Perrot closing height | 800 mm |
| Leg Length | 600 mm |