| Processed Materials | Film |
| Max Speed | 100-150 m/min |
| Max Web Width | 250-500 mm |
| Automatic Grade | Automatic |
| Applications | Lamination |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |
| Brand Name | Ocean Rotoflex |
| Model | ITB-3C8E3B48 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Processed Materials | Film |
| Max Speed | 100-150 m/min |
| Max Web Width | 250-500 mm |
| Automatic Grade | Automatic |
| Applications | Lamination |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Mild Steel |