| Max Sewing Speed | 4000-5000 (stitch/min) |
| Max Stitch Length | 0-5mm |
| Needle Bar Stroke | 36.5mm |
| Automatic Grade | Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Brand Name | Mack Machinery |
| Model | ITB-D652364F |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Max Sewing Speed | 4000-5000 (stitch/min) |
| Max Stitch Length | 0-5mm |
| Needle Bar Stroke | 36.5mm |
| Automatic Grade | Automatic |
| Material | Mild Steel |