| Max Sewing Speed | 4500rpm |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Max Stitch Length | 3mm |
| Stitch Length | 0-5mm |
| Stitch Formation | Lock Stitch |
| Material | Mild Steel |
| Brand Name | Mack Machinery |
| Model | ITB-BD2762FB |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Max Sewing Speed | 4500rpm |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Max Stitch Length | 3mm |
| Stitch Length | 0-5mm |
| Stitch Formation | Lock Stitch |
| Material | Mild Steel |