| Voltage | 220 - 240 V |
| Color | Yellow |
| Output energy | 1 Joules |
| Pulse duration | 0.01 - 3.0 m sec |
| Peak current | 4.0 - 6.0 A high |
| Pulse interval | 0.9 - 1.2 sec |
| RMS Current | 0.6 - 1.0 A high |
| Charges | 0.4 - 0.6 m C high |
| Fib charge | 0.75 - 1.2 m CA high |
| Power up to | 500 Mtrs multiwire fencing |
| Brand Name | IbexKayenn Private Limited |
| Model | ITB-90B0B461 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Color | Yellow |
| Output energy | 1 Joules |
| Pulse duration | 0.01 - 3.0 m sec |
| Peak current | 4.0 - 6.0 A high |
| Pulse interval | 0.9 - 1.2 sec |
| RMS Current | 0.6 - 1.0 A high |
| Charges | 0.4 - 0.6 m C high |
| Fib charge | 0.75 - 1.2 m CA high |
| Power up to | 500 Mtrs multiwire fencing |