| Voltage | 220 - 240 V |
| Color | Black |
| Stored energy | 8.2 - 11.5 Joules |
| Output energy | 5.0 - 6.5 Joules |
| Pulse duration | 0.01 - 3.0 m sec |
| Peak current | 6.0 - 7.8 A high |
| Pulse interval | 1.2 -1.4 sec |
| RMS Current | 1.10 - 2.3 A high |
| Charges | 1.6 - 2.0 m C high |
| Fib charge | 5.0 - 6.5 m CA high |
| Power up to | 2.5 KM of multiwire fencing |
| Brand Name | IbexKayenn Private Limited |
| Model | ITB-76E1CBAB |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Voltage | 220 - 240 V |
| Color | Black |
| Stored energy | 8.2 - 11.5 Joules |
| Output energy | 5.0 - 6.5 Joules |
| Pulse duration | 0.01 - 3.0 m sec |
| Peak current | 6.0 - 7.8 A high |
| Pulse interval | 1.2 -1.4 sec |
| RMS Current | 1.10 - 2.3 A high |
| Charges | 1.6 - 2.0 m C high |
| Fib charge | 5.0 - 6.5 m CA high |
| Power up to | 2.5 KM of multiwire fencing |