| Durability | 1 YEAR WARRANTY |
| Motor Power | single phase |
| Automation Grade | 1 |
| Delivery | 1 WEEK |
| Machine Type | fully automatic long cotton wick making machine |
| Body Material | Mild Steel |
| Machine Production | 7 to 8 kg |
| Production Capacity | 7 to 8 kg |
| Finishing | Nice |
| Brand Name | RP Power Tech |
| Model | ITB-41CE8BC7 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | Is calculated at Checkout |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Yes |
| Durability | 1 YEAR WARRANTY |
| Motor Power | single phase |
| Automation Grade | 1 |
| Delivery | 1 WEEK |
| Machine Type | fully automatic long cotton wick making machine |
| Body Material | Mild Steel |
| Machine Production | 7 to 8 kg |
| Production Capacity | 7 to 8 kg |
| Finishing | Nice |