| Production Capacity | 1kg per hour |
| Material | Mild Steel |
| Body Material | Mild Steel |
| Machine Production | per hrs 1 kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Voltage | 220 - 240 Volt |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Brand Name | RP Power Tech |
| Model | ITB-9052B277 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | Is calculated at Checkout |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Yes |
| Production Capacity | 1kg per hour |
| Material | Mild Steel |
| Body Material | Mild Steel |
| Machine Production | per hrs 1 kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Voltage | 220 - 240 Volt |
| Corrosion Resistance | Yes |