| Usage/Application | Industrial |
| Material To Be Painted | Aluminum |
| Air-Flow Direction | Cross-Flow Type |
| Power Source | Electric |
| Exhaust Ventilation System Voltage | 220 V |
| Height | 10 ft |
| Phase Type | Three Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | MN Envirotechh |
| Model | ITB-8976AF67 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Bengaluru |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage/Application | Industrial |
| Material To Be Painted | Aluminum |
| Air-Flow Direction | Cross-Flow Type |
| Power Source | Electric |
| Exhaust Ventilation System Voltage | 220 V |
| Height | 10 ft |
| Phase Type | Three Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |