| Usage/Application | Agriculture & Farming |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Engine Type | ELECTRIC |
| Material | Mild Steel |
| Power Source | Electric |
| Type | Motor Operated Agricultural Shredder |
| Power Type | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 240/ 415 V |
| Phase | Single Phase/THREE PHASE |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Biofix Infiniumz Private Limited |
| Model | ITB-09E91B53 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Bharuch |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage/Application | Agriculture & Farming |
| Capacity | 100 kg/hr |
| Engine Type | ELECTRIC |
| Material | Mild Steel |
| Power Source | Electric |
| Type | Motor Operated Agricultural Shredder |
| Power Type | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 240/ 415 V |
| Phase | Single Phase/THREE PHASE |
| Country of Origin | Made in India |