| Power Source | Electric |
| Output Capacity | 560 Liters |
| Type Of The Drum Mixer | Non- Tilting Drum Mixer |
| Usage/Application | Industrial |
| Control System Type | Delta |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240V |
| Number Of Bins | 2 |
| Feeding Mode | Hopper |
| Number Of Phases | 3Phases |
| Weighing Range | 1000kg |
| Frequency | 50Hz |
| Aggregate Storage Type | 12mm |
| Color | Blue |
| Size | 5175 mm |
| Material | Mild Steel |
| Is It Portable | Portable |
| Capacity | 30 Cu.M/Hr |
| Brand Name | Sai Sri Enterprises |
| Model | itb-5b08f41c |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Coimbatore |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Power Source | Electric |
| Output Capacity | 560 Liters |
| Type Of The Drum Mixer | Non- Tilting Drum Mixer |
| Usage/Application | Industrial |
| Control System Type | Delta |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240V |
| Number Of Bins | 2 |
| Feeding Mode | Hopper |
| Number Of Phases | 3Phases |
| Weighing Range | 1000kg |
| Frequency | 50Hz |
| Aggregate Storage Type | 12mm |
| Color | Blue |
| Size | 5175 mm |
| Material | Mild Steel |
| Is It Portable | Portable |
| Capacity | 30 Cu.M/Hr |