| Capacity | 2000kg |
| Water Feeding System | Fully Automatic |
| Design Type | Standard |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240V |
| Weighing Range | 1000kg |
| Frequency | 50Hz |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industry |
| Brand Name | Sai Sri Enterprises |
| Model | itb-a5275d9a |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Coimbatore |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Capacity | 2000kg |
| Water Feeding System | Fully Automatic |
| Design Type | Standard |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 240V |
| Weighing Range | 1000kg |
| Frequency | 50Hz |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industry |