| Roller Motor | 3 HP / 3 Ph. |
| Roll Speed | 2-29 RPM Variable |
| Voltage | 440V |
| Screw Speed | 5-86 Rpm Variable |
| Frequency | 50 Hz |
| Feeder Motor | 2 HP / 3 Ph. |
| Electrical Supply | Plain and Water Jacketed Mode |
| Material | SS |
| Capacity | 2 to 5 kgs./Hr. |
| Brand Name | Yash Pharma Machineries |
| Model | ITB-E364E210 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Roller Motor | 3 HP / 3 Ph. |
| Roll Speed | 2-29 RPM Variable |
| Voltage | 440V |
| Screw Speed | 5-86 Rpm Variable |
| Frequency | 50 Hz |
| Feeder Motor | 2 HP / 3 Ph. |
| Electrical Supply | Plain and Water Jacketed Mode |
| Material | SS |
| Capacity | 2 to 5 kgs./Hr. |