| Capacity | 10000 Coils per day |
| Wire Diameter | 0.03 to 1.0 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 60 Hz |
| Winding Speed | 300 to 9500 rpm |
| Product Code | S1360 |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Chawla And Choudhary Trading Co Private Limited |
| Model | ITB-96B3CB3B |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Capacity | 10000 Coils per day |
| Wire Diameter | 0.03 to 1.0 mm |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 60 Hz |
| Winding Speed | 300 to 9500 rpm |
| Product Code | S1360 |
| Country of Origin | Made in India |