| Production Capacity | 10000 Coils per day |
| Wire Diameter | 0.03 to 1.0 mm |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Product Code | S1120 |
| Winding Width | 0.1 to 100 mm |
| Capacity | 10000 Coils per day |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Chawla And Choudhary Trading Co Private Limited |
| Model | ITB-0F32BEB3 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Production Capacity | 10000 Coils per day |
| Wire Diameter | 0.03 to 1.0 mm |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Product Code | S1120 |
| Winding Width | 0.1 to 100 mm |
| Capacity | 10000 Coils per day |
| Country of Origin | Made in India |