| Max Speed | 500-800 rpm |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Capacity | 150 meter/minute |
| Power | 5 Kw |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | AK engineering works |
| Model | ITB-F9E51CEB |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ghaziabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Max Speed | 500-800 rpm |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Capacity | 150 meter/minute |
| Power | 5 Kw |
| Country of Origin | Made in India |