| Usage/Application | UPS |
| Capacity | 7AH-200AH |
| Filled Weight | 8kg |
| Warranty | 2 years |
| Voltage | 12V |
| Pro-Rata Warranty | 2 years |
| Brand Name | ANG TECHNOLOGIES |
| Model | ITB-E160213D |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ghaziabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage/Application | UPS |
| Capacity | 7AH-200AH |
| Filled Weight | 8kg |
| Warranty | 2 years |
| Voltage | 12V |
| Pro-Rata Warranty | 2 years |