| Usage/Application | Metal |
| Marking Area | 175x175mm |
| Supporting Format | PLT, DXF |
| Maximum Speed | 7000 |
| Laser Power | 20-100 |
| Phase | Single |
| Is It Portable | No |
| Max Load on Working Table | 10kg |
| Minimum Character Height | 0.01mm |
| Total weight | 80kg |
| Working Platform Loading Weight | 10kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | FutureBit Laser Technology |
| Model | ITB-86987970 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Gwalior |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage/Application | Metal |
| Marking Area | 175x175mm |
| Supporting Format | PLT, DXF |
| Maximum Speed | 7000 |
| Laser Power | 20-100 |
| Phase | Single |
| Is It Portable | No |
| Max Load on Working Table | 10kg |
| Minimum Character Height | 0.01mm |
| Total weight | 80kg |
| Working Platform Loading Weight | 10kg |
| Country of Origin | Made in India |