| Usage | Industrial |
| Dimension | 340 x 132 x 340 |
| Ratio Range | 1 to 2000 |
| Ratio Accuracy | class 0.1 |
| Excitation | 5.5V / 55V |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Aluminum Box |
| Range | Ratio: 1 - 2000 |
| Weight | 5 kg approx |
| Voltage | Excitation Volt. 5.5 / 55V AC |
| Accuracy | class 0.1 |
| Resolution | Floating Decimal Point |
| Display Type | LCD Display |
| Power Supply | 230V AC +/- 10% |
| Brand Name | Embuilt Technologies |
| Model | ITB-17CA919F |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Jaipur |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage | Industrial |
| Dimension | 340 x 132 x 340 |
| Ratio Range | 1 to 2000 |
| Ratio Accuracy | class 0.1 |
| Excitation | 5.5V / 55V |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Aluminum Box |
| Range | Ratio: 1 - 2000 |
| Weight | 5 kg approx |
| Voltage | Excitation Volt. 5.5 / 55V AC |
| Accuracy | class 0.1 |
| Resolution | Floating Decimal Point |
| Display Type | LCD Display |
| Power Supply | 230V AC +/- 10% |