| Type | Belt |
| Product Type | Conveyor |
| Capacity | 1 Ton |
| Material | Stainless Steel |
| Speed | 1 m/s |
| Application/Usage | Industrial |
| Automation Grade | Automatic |
| Length | 20 feet |
| Voltage | 440 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | MNT-AC-074 |
| Brand Name | Mnt Industries |
| Model | ITB-8DE81E67 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Indore |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Type | Belt |
| Product Type | Conveyor |
| Capacity | 1 Ton |
| Material | Stainless Steel |
| Speed | 1 m/s |
| Application/Usage | Industrial |
| Automation Grade | Automatic |
| Length | 20 feet |
| Voltage | 440 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Code | MNT-AC-074 |