| Voltage | 280V |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50Hz |
| Material | MS |
| Phase | Three Phase |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Production Capacity | 15 kg/Hour |
| Power Consumption | 3kW |
| Brand Name | Swayam Rojgar Traders |
| Model | ITB-5B07E319 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Jaipur |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Voltage | 280V |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50Hz |
| Material | MS |
| Phase | Three Phase |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Production Capacity | 15 kg/Hour |
| Power Consumption | 3kW |