| Shape | Round |
| Material | Aluminum |
| Usage/Application | Overhead Threaded Tank Lids |
| Packaging Type | Wooden Pack |
| Finished Product Details | Mirror polish |
| Internal Diameter | 417 mm |
| Capacity | 100 Litre |
| Man Hole Diameter | 427 mm |
| Thickness | 5 mm |
| Height | 45 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | N A Engineers |
| Model | ITB-3E0FDE7F |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Jaipur |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Shape | Round |
| Material | Aluminum |
| Usage/Application | Overhead Threaded Tank Lids |
| Packaging Type | Wooden Pack |
| Finished Product Details | Mirror polish |
| Internal Diameter | 417 mm |
| Capacity | 100 Litre |
| Man Hole Diameter | 427 mm |
| Thickness | 5 mm |
| Height | 45 mm |
| Country of Origin | Made in India |