| Fire Extinguisher Type | Dry Powder Type |
| Capacity | 6kg |
| Material | Metal alloy |
| Fire Class | ABC |
| Usage/Application | For Industrial Use |
| Color | Red |
| Discharge Range | 4 m |
| Country of Origin | Made in India |
| Chemical | Monoammonium Phosphate |
| Brand Name | Freeze Fire Solution |
| Model | ITB-72541814 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Fire Extinguisher Type | Dry Powder Type |
| Capacity | 6kg |
| Material | Metal alloy |
| Fire Class | ABC |
| Usage/Application | For Industrial Use |
| Color | Red |
| Discharge Range | 4 m |
| Country of Origin | Made in India |
| Chemical | Monoammonium Phosphate |