| Product Type | Double Door |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Size | 750 x 650 x 250 inch |
| Color | Red |
| Shape | Square |
| Is It Rust Proof | Non Rust Proof |
| No. Of Doors | 2 |
| Capacity | 15 m 2 Pipe |
| Coating | Powder Coated |
| Lock Type | Yes |
| Weight | 12 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Freeze Fire Solution |
| Model | ITB-E75AD360 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Product Type | Double Door |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Size | 750 x 650 x 250 inch |
| Color | Red |
| Shape | Square |
| Is It Rust Proof | Non Rust Proof |
| No. Of Doors | 2 |
| Capacity | 15 m 2 Pipe |
| Coating | Powder Coated |
| Lock Type | Yes |
| Weight | 12 kg |
| Country of Origin | Made in India |