Product Details:
| Capacity (Litre) | 500kg |
| Color | Green |
| Charging Capacity | 500kg |
| Diameter (millimetre) | 1500mm |
| Motor Power (Kw) | 7.5 |
| Voltage (V) | 440 |
| Condition | New |
| Power Source | 7.5hp |
| Phase | 3 phase |
| Speed Of Mixing Drum (Rpm) | 24 to 28 or |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Water Supply Mode | Semi |
| Surface Finishing | Good |
| Warranty | 12 month |
| Material | Mild Steel |
| Body Material | M. S |
| Brand | New. Rtm |
| Available Capacity | 150kg, 300kg, 500kg, 600kg,1000kg |
| Power Required | 7.5 H.P, 10 H.P, 15 H.P |
| Brand Name | Royal Tile Machines |
| Model | ITB-A862122A |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | New Delhi |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
Product Details:
| Capacity (Litre) | 500kg |
| Color | Green |
| Charging Capacity | 500kg |
| Diameter (millimetre) | 1500mm |
| Motor Power (Kw) | 7.5 |
| Voltage (V) | 440 |
| Condition | New |
| Power Source | 7.5hp |
| Phase | 3 phase |
| Speed Of Mixing Drum (Rpm) | 24 to 28 or |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Water Supply Mode | Semi |
| Surface Finishing | Good |
| Warranty | 12 month |
| Material | Mild Steel |
| Body Material | M. S |
| Brand | New. Rtm |
| Available Capacity | 150kg, 300kg, 500kg, 600kg,1000kg |
| Power Required | 7.5 H.P, 10 H.P, 15 H.P |