| Capacity | 1000 Chapatis Per Hour |
| Usage/Application | Commercial |
| Material | Stainless Steel |
| Chapatti Size | 6" to 8" |
| Gas Consumption | 1.5 kg to 2.5 kg |
| Warranty | one year warranty |
| Motor Type | Godrej motor |
| Chapati Weight | 300 KG |
| Is It Customised | Customisation |
| Brand Name | Vipin Industries |
| Model | ITB-60C5D60A |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Noida |
| Shipping | Is calculated at Checkout |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Yes |
| Capacity | 1000 Chapatis Per Hour |
| Usage/Application | Commercial |
| Material | Stainless Steel |
| Chapatti Size | 6" to 8" |
| Gas Consumption | 1.5 kg to 2.5 kg |
| Warranty | one year warranty |
| Motor Type | Godrej motor |
| Chapati Weight | 300 KG |
| Is It Customised | Customisation |