| Capacity | 1000 Chapati per hour |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | For Chapati Making |
| Finish Rolling | Yes |
| Chapatti Size | 6 - 8 inch |
| Warranty | One Year |
| Motor Type | godrage |
| Weight | 50Kg |
| Voltage | 220V |
| Surface Treatment | Polished |
| Frequency | 50Hz |
| Energy Consumption | 2.5kW |
| Size | 30x18x24 |
| Brand Name | Vipin Industries |
| Model | ITB-9339FED3 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Noida |
| Shipping | Is calculated at Checkout |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Yes |
| Capacity | 1000 Chapati per hour |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Usage/Application | For Chapati Making |
| Finish Rolling | Yes |
| Chapatti Size | 6 - 8 inch |
| Warranty | One Year |
| Motor Type | godrage |
| Weight | 50Kg |
| Voltage | 220V |
| Surface Treatment | Polished |
| Frequency | 50Hz |
| Energy Consumption | 2.5kW |
| Size | 30x18x24 |