| Machine Room | Without Machine Room |
| Capacity | 400 kg |
| Operating Height | 10-20 feet |
| Usage/Application | Residential |
| Drive Type | Hydraulic |
| Lift Type | Passenger Lift |
| Max Persons | 6 Persons |
| Cabin Finish | Glass |
| Door Style | Manual |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Frequency | 50 - 60 Hz |
| Number of Floors | 10-15 Floors |
| Brand Name | R K Machinery Mart |
| Model | ITB-FDA2A95E |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Noida |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Machine Room | Without Machine Room |
| Capacity | 400 kg |
| Operating Height | 10-20 feet |
| Usage/Application | Residential |
| Drive Type | Hydraulic |
| Lift Type | Passenger Lift |
| Max Persons | 6 Persons |
| Cabin Finish | Glass |
| Door Style | Manual |
| AMC/After Sales Service | Provided |
| Frequency | 50 - 60 Hz |
| Number of Floors | 10-15 Floors |