| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | Customise |
| Usage/Application | Chemical, Pharma, API & Other |
| Capacity | 30kg to 500kg/ batch |
| Automatic Grade | Automatic |
| Body Material | Stainless Steel |
| Color | White |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Container Volume | 100-1450 L |
| Batch Capacity | 30-500 Kg |
| Electrical Heating | 15-45 kW |
| Motor | 5-30 HP |
| Brand Name | Shiv Shakti Process Equipment Private Limited |
| Model | ITB-D8A780AD |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Mumbai |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | Customise |
| Usage/Application | Chemical, Pharma, API & Other |
| Capacity | 30kg to 500kg/ batch |
| Automatic Grade | Automatic |
| Body Material | Stainless Steel |
| Color | White |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Container Volume | 100-1450 L |
| Batch Capacity | 30-500 Kg |
| Electrical Heating | 15-45 kW |
| Motor | 5-30 HP |