Specification:
| Capacity | 20 to 25 kg per hour |
| Brand | Deep |
| Specially Meant For Zero Cutting N Paper Cutting Pansupari Cutting With | as per your requirement |
| Frequency | 40 to 50 hz |
| Voltage | 220 to 260 |
| Main Motor Power | 1440 rpm |
| Power Source | .5 hp single phase |
| Automation | fully automatic |
| Phase | single phase 0.5 hp |
| Power | 4-5 kW |
| Driven Type | Electric |
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand Name | Deep Enterprise |
| Model | ITB-9322E80E |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Rajkot |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
Specification:
| Capacity | 20 to 25 kg per hour |
| Brand | Deep |
| Specially Meant For Zero Cutting N Paper Cutting Pansupari Cutting With | as per your requirement |
| Frequency | 40 to 50 hz |
| Voltage | 220 to 260 |
| Main Motor Power | 1440 rpm |
| Power Source | .5 hp single phase |
| Automation | fully automatic |
| Phase | single phase 0.5 hp |
| Power | 4-5 kW |
| Driven Type | Electric |
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |