| Service Location | Pan India |
| Warranty | 1 Year |
| Service Mode | Online |
| Type of Battery | All Battery |
| Nominal Voltage | 11.10V |
| Current Rating | 12.45A |
| Brand Name | Sun C Battery Solutions and Regenerators Pvt Ltd |
| Model | ITB-8E0C107B |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Pune |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Service Location | Pan India |
| Warranty | 1 Year |
| Service Mode | Online |
| Type of Battery | All Battery |
| Nominal Voltage | 11.10V |
| Current Rating | 12.45A |