| Material | Mild Steel |
| Capacity | 2000 pcs/hr |
| Max Plate Size | >14" |
| Voltage | Single phase |
| Weight of Machine | 250 Kg |
| Phase | Single |
| Frequency | 50 Hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand Name | Saha Enterprise & Engineering |
| Model | ITB-4A0E177B |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Krishnanagar |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 2000 pcs/hr |
| Max Plate Size | >14" |
| Voltage | Single phase |
| Weight of Machine | 250 Kg |
| Phase | Single |
| Frequency | 50 Hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |