| Usage/Application | Diamond |
| Country of Origin | Made in India |
| Laser Type | Multi Diode-Pumped Fiber Laser |
| Frame design | Compact |
| Average Power | 20W |
| Wave Length | 1060-1070 |
| Power supply | 1 Phase, 22V, 5Amp |
| Power Consumption | 0.45 |
| Scanner Dimension (mm) | 800*1000*1525 |
| Brand Name | Sahajanand Technologies Private Limited |
| Model | ITB-553B8ECE |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Surat |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Usage/Application | Diamond |
| Country of Origin | Made in India |
| Laser Type | Multi Diode-Pumped Fiber Laser |
| Frame design | Compact |
| Average Power | 20W |
| Wave Length | 1060-1070 |
| Power supply | 1 Phase, 22V, 5Amp |
| Power Consumption | 0.45 |
| Scanner Dimension (mm) | 800*1000*1525 |