| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 3000 Pieces Per Hour |
| Sweet Name | Peda |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Sweet Making Industry |
| Design Type | Standard |
| Machine Body Material | SS304 |
| Power | 500 W |
| Power Source | 220V AC 1 PHASE |
| Phase | Single Phase |
| Electric Motor | 0.5HP |
| Weight | 195 Kg Approx |
| Material Grade | SS304 |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Brand Name | Aksar Food Machine LLP |
| Model | ITB-C0B4F039 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Surendranagar |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 3000 Pieces Per Hour |
| Sweet Name | Peda |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Sweet Making Industry |
| Design Type | Standard |
| Machine Body Material | SS304 |
| Power | 500 W |
| Power Source | 220V AC 1 PHASE |
| Phase | Single Phase |
| Electric Motor | 0.5HP |
| Weight | 195 Kg Approx |
| Material Grade | SS304 |
| Frequency | 50/60 Hz |