| Capacity | 10000 Pieces Per Hour |
| Usage/Application | Sweet Making Industry |
| Phase | Single Phase |
| Machine Body Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220 V |
| Weight | 215 Kg Approx |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand Name | Aksar Food Machine LLP |
| Model | ITB-20C7860A |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Surendranagar |
| Shipping | Is calculated at Checkout |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Yes |
| Capacity | 10000 Pieces Per Hour |
| Usage/Application | Sweet Making Industry |
| Phase | Single Phase |
| Machine Body Material | SS |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220 V |
| Weight | 215 Kg Approx |
| Frequency | 50 Hz |