| Drilling Diameter | 13 to 23MM |
| Frequency | 50 Hz |
| Weight | 8 Kg |
| Power | 600 W |
| Speed | 560 RPM |
| Voltage | 230 V |
| Brand Name | Yantralink Machine Tools |
| Model | ITB-162C6C75 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Drilling Diameter | 13 to 23MM |
| Frequency | 50 Hz |
| Weight | 8 Kg |
| Power | 600 W |
| Speed | 560 RPM |
| Voltage | 230 V |