| Max Cutting Thickness | 150 mm |
| Max Cutting Speed | 0-500 mm/min |
| Controller | Hypertherm |
| Lcd Display Dimension | 15 -19 inch |
| Overall Length and Width | 3500x12000mm |
| Working Width | 500-1000 mm |
| Brand Name | ADK Engineering and Solutions |
| Model | ITB-905923C8 |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Max Cutting Thickness | 150 mm |
| Max Cutting Speed | 0-500 mm/min |
| Controller | Hypertherm |
| Lcd Display Dimension | 15 -19 inch |
| Overall Length and Width | 3500x12000mm |
| Working Width | 500-1000 mm |