| Cutting Method | Plasma |
| Max Cutting Thickness | Upto 30mm |
| Max Cutting Speed | Upto 4000 mm/min |
| Over All Width | 2700mm |
| Over All length | 8000mm |
| Track Width | 2500mm |
| Working Width | 1800mm |
| Working length | 6800mm |
| Brand Name | ADK Engineering and Solutions |
| Model | ITB-8DFB9EDD |
| Condition | New |
| Unit Type | Nos |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Country of Origin | India |
| Taxes | Inclusive of Tax |
| Ships from | Ahmedabad |
| Shipping | Product eligible for free shipping |
| Returnable | 7 Days Return |
| Warranty Type | Manufacturer / Seller |
| Warranty | Not Applicable |
| Cutting Method | Plasma |
| Max Cutting Thickness | Upto 30mm |
| Max Cutting Speed | Upto 4000 mm/min |
| Over All Width | 2700mm |
| Over All length | 8000mm |
| Track Width | 2500mm |
| Working Width | 1800mm |
| Working length | 6800mm |